Новини

Завжди найсвіжіші і найгарячіші.

24 листопада регуляторний орган на виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)» ухвалив низку рішень про затвердження універсальної програмної послуги для різних територіальних категорій і різних технологій. Рішення, як і Закон, набудуть чинності 1 січня 2017 року.

Член Національної ради Олег Черниш повідомив, що залежно від адміністративно-територіальної одиниці затверджується універсальна програмна послуга для села, селища, міста, району, області, а також для всієї України. Крім того, враховується використання різних технологій.

Так, для технологій ММТС і МІТРІС універсальної програмної послуги немає у зв’язку з використанням обмеженого радіочастотного ресурсу; для технологій DVBT і DVBT-2 універсальної програмної послуги немає теж через використання провайдерами обмеженого радіочастотного ресурсу, а крім того, тому, що ліцензування проводиться на конкурсній основі.

Для технологій ОТТ і DTH, що охоплюють всю Україна, УПП входять програми НТКУ і її правонаступника - Національної суспільної телерадіокомпанії та програми телеканалу «Рада». Олег Черниш відзначив для прикладу, що для всієї території України до УПП увійшли дві телевізійні програми суспільного мовлення, програми телеканалу «Рада» і три канали «Українського радіо».

«У всіх інших категоріях, зокрема в областях, вони доповнені місцевими і регіональними компаніями, які мовлять не більше ніж на одну область України і не здійснюють ретрансляції. Крім того, до аналогових кабельних мереж не внесено програми радіо тому, що там буде задіяний дуже великий ресурс, і це буде погано для провайдерів», - розповів Олег Черниш.Повернутися назад »