Новини

Завжди найсвіжіші і найгарячіші.

Перші судові позови до провайдерів про стягнення компенсації з провайдерів за нібито порушене авторське право на музичні твори виявив факт того, що Мінекономіки у сфері кабельної ретрансляції акредитувало організацію, яка діє в інтересах юридичних осіб країни-агресора.

Так, стало відомо, що єдина акредитована в Україні у сфері «кабельна ретрансляція об'єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач)» представляє у вітчизняних судах інтереси стосовно музичних творів ПП «Світова музика». Зі свого боку, посередник ПП «Світова музика» доводить, що він є суб'єктом авторського права, оскільки, починаючи з 01.02.2020, має права на території України на певні музичні твори, що містить виключне майнове право на їх використання способом публічного сповіщення, повторного публічного сповіщення і будь-якої іншої ретрансляції, на підставі укладеного договору з юридичною особою за законодавством Російської Федерації ООО «Олл Мьюзик Паблишинг» (ТОВ «Олл Мьюзік Паблішинг»).

Таким чином резидент РФ ООО «Олл Мьюзик Паблишинг»в українських судах постає як ліцензіар і кінцевий вигодоотримувач роялті за використання спірних музичних творів, що були зафіксовані представниками ОКУ під час ретрансляції українських та іноземних телеканалів вітчизняними провайдерами програмної послуги. При цьому компанія не надає ані еталон спірного об'єкта авторського права для ідентифікації у складі програмної послуги, ані відповідно до ст. 435, 440 Цивільного Кодексу України копії договорів з авторами творів. Цікаво те, що на всім відомій платформі YouTube ліцензіаром популярного спірного твору Break My Heart є не ООО «Олл Мьюзик Паблишинг», а компанія WMG UMG (від особи компанії Warner Musik UK).

Голова Правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна вважає, що розгляд судових позовів ОКУ ГС «КАМП» – це позитивний досвід, який має сприяти створенню прозорої та справедливої системи збору, розподілу і виплати винагороди за використання об'єктів авторського права і суміжних прав.

Нагадаємо, що ОКУ ГС «КАМП» набуло статусу єдиної акредитованої організації у сфері «кабельна ретрансляція об'єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач)», на підставі Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про акредитацію організації колективного управління» від 10.09.2019 №14, на виконання Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» (далі – Закон), який набув чинності 2018 року.

Введення «податку» на авторське право за кабельну ретрансляцію відбувалося з 10 квітня 2020 року на тлі євроінтеграційних процесів та на виконання Угоди про асоціацію щодо реорганізації колективної системи збору, розподілу та виплати правовласникам доходу від прав за використання об'єктів авторського права і суміжних прав. Мінекономіки є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності.

АППК та інші галузеві асоціації провайдерів неодноразово закликали президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Мінекономіки, Мінцифри і профільні парламентські комітети відтермінувати стягнення «податку» на час карантину для запобігання створення умов для підвищення тарифів споживачам послуг платного телебачення в Україні. З урахуванням усіх необхідних платежів, тариф за мінімальний пакет платного ТБ в Україні вже сьогодні майже 100 грн, і частина суми перераховуватиметься, судячи з цієї інформації, до юридичних осіб РФ.

1 жовтня 2020 року Комітет ВРУ з гуманітарної та інформаційної політики на своєму засіданні відклав ухвалення законопроєкту №3455 народного депутата України Олександра Федієнка та інших, прийняття якого відтермінувало би спірні виплати ОКУ операторами кабельної ретрансляції до 31.12.2023

Вернуться назад »