Новини

Завжди найсвіжіші і найгарячіші.Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) виступає за прийняття Верховною Радою законопроекту №3504 щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги (УПП)у тому вигляді, в якому він був проголосований в першому читанні вчора, повідомляє прес-служба ІТК.

"Універсальна програмна послуга щодо загальнонаціональних комерційних каналів повинна бути скасована. Це питання виживання українських виробників кіно- і телепрограм, перетворення їх в окупну галузь, здатну створювати високоякісний національний продукт", - зазначає виконавчий директор ІТК Сергій Сьомкін.

Проект закону передбачає скасування принципу формування УПП як державного регулювання відносин між кабельними ТВ-провайдерами та ефірними телеканалами.

Наразі це регулювання полягає у тому, що кабельні оператори повинні показувати українські ефірні телеканали, не отримуючи від них оплати, але й не сплачуючи їм за ретрансляцію. Тоді як у світовій практиці широко використовується принцип оплати кабельними провайдерами відрахувань каналам за їхній контент.

"Вітчизняні телерадіокомпанії повинні мати можливість отримувати дохід за ретрансляцію їхнього контенту для вироблення якісного продукту, що відповідатиме вимогам сучасного суспільства та забезпечить реалізацію принципу свободи слова. Економічно потужні медіа є запорукою ефективного виконання ними своєї соціальної функції в демократичному суспільстві", - йдеться у заяві ІТК.

У комітеті запевнили, що прийняття законопроекту №3504 не призведе до обмеження доступу телеглядачів до вітчизняних телеканалів, оскільки канали зацікавлені в поширенні своїх програм максимальній кількості глядачів, бо на них розміщується реклама.

Як відомо, у ІТК представлені 4 телевізійні групи (Inter Media Group, «Медіа Група Україна», «1+1 медіа», StarLightMedia) та «5 канал», 4 основні медійні групи (Publicis Groupe Media, Omnicom Media Group, ADV Group, GroupM) та агенція Media Arts Group Ukraine.

Источник: Телекритика

Вернуться назад »