Подано рекордну кількість скарг щодо порушення закону про мову в інтернеті

Подано рекордну кількість скарг щодо порушення закону про мову в інтернеті

За перші 10 днів дії нових вимог закону про функціонування української мови в інтернеті профільний омбудсмен Тарас Кремень отримав рекордну кількість повідомлень про порушення. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook у вівторок, 26 липня.

Зокрема, з 16 по 25 липня мовний омбудсмен отримав 502 скарги щодо порушення вимог закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Зокрема, скарги громадян стосуються:

  • 59% – сфери обслуговування в Інтернеті;
  • 20% – інформаційних інтернет-ресурсів,
  • 9% – безпосереднє обслуговування споживачів;
  • 7% – діяльність посадових осіб в органах державної влади та місцевого самоврядування;
  • 5% – інше.

За словами Тараса Кременя, кожне друге звернення щодо порушення – вимога щодо завантаження україномовної версії сайтів за умовчанням.

“Очікуємо, що переважна більшість цих повідомлень, а саме 79%, стосуються порушень ч.6 ст.27 закону, що набула чинності 16 липня 2022 року, і регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами”, – підкреслив Кремень.

Як відомо, з 16 липня всі українські інтернет-ресурси мають мати стартову сторінку українською мовою. Це стосується сторінок у соцмережах. Також усі електронні пристрої повинні мати українськомовний інтерфейс.

Водночас мовний омбудсмен за результатами 10-денного аналізу дотримання мовного закону зазначив: “Попередній аналіз інтернет-ресурсів, що найбільш відвідувані в Україні, у тому числі інформаційних, на які поширюються нові вимоги, показав – закон працює”.

Кремень також наголосив, що численна кількість повідомлень із різних куточків України про порушення вимог закону про мову вказують на високу обізнаність суспільства щодо нових норм закону. Також аналіз показав, що значна частина інтернет-ресурсів, на які скаржаться українці, у перші дні дії нових норм привели свою діяльність у відповідність до закону.

Нагадаємо, англійська мова може набути нового статусу в Україні. Наразі Кабінет міністрів опрацьовує відповідну законодавчу ініціативу.

Додаткові
послуги
Активувати кредит

Активувати кредит

Якщо на рахунку недостатньо коштів, підключіть опцію та користуйтеся послугами протягом 4 днів.

Передзвонити мені

Передзвонити мені

Вкажіть свій номер телефону і ми передзвонимо протягом 5 хвилин.

Підключення / відключення послуг

Підключення / відключення послуг

Блокування на час відсутності. Підключити можна будь-якої миті.

Найпоширеніші запитання

Найпоширеніші запитання

У нашій базі знань ви знайдете відповіді на більшість запитань.