Нацрада надала свої роз’яснення щодо вступу в дію закону «Про медіа»

Нацрада надала свої роз’яснення щодо вступу в дію закону «Про медіа»

31 березня вступив у дію закон «Про медіа». У зв’язку з цим Національна рада з питань телебачення та радіомовлення надала роз’яснення щодо нового закону.

Серед ключових новел регулятор називає:

  • процедуру ліцензування та реєстрації суб’єктів у сфері медіа;
  • процедуру реєстрації іноземних лінійних медіа;
  • відповідальність суб’єктів у сфері медіа за порушення вимог законодавства;
  • особливості правового регулювання в умовах дії збройної агресії;
  • статус національного регулятора;
  • впроваджує механізм співрегулювання і розробки разом з органом спільного регулювання актів.

Після вступу в дію закону «Про медіа» втрачають чинність шість законів: «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»; «Про телебачення і радіомовлення»;

«Про інформаційні агентства»; «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення»; «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»; «Про захист суспільної моралі».

Подаємо роз’яснення Нацради у повному обсязі з інфографікою, розробленою регулятором:

Затвердження нормативно-правових актів Національної ради

Пунктом 37 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про медіа» передбачено обов’язок Національної ради упродовж трьох місяців з дня набуття чинності Законом затвердити нормативно-правові акти, зразки документів, передбачені Законом.

Відповідно до вимог статті 87 Закону кожен проект нормативно-правового акта Національної ради, який регулює діяльність суб’єктів у сфері медіа, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національної ради з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань. Строк одержання таких зауважень і пропозицій встановлюється Національною радою, але не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту.

За таких умов затвердження нормативно-правових актів, у тому числі форм заяв для ліцензування і реєстрації, здійснюється після завершення громадського обговорення таких актів з урахуванням строків, передбачених для його проведення статтею 87 Закону.

З метою дотримання вимог Закону безпосередньо ліцензійні та реєстраційні дії можуть бути виконані після затвердження нормативно-правових актів Національної ради і форм заяв до них. За таких умов з метою дотримання всіх вимог Закону щодо ліцензування і реєстрації суб’єктів у сфері медіа просимо звертатись до Національної ради після затвердження нормативно-правових актів та форм заяв до них.

Звертаємо увагу, що пунктом 18 Прикінцевих та перехідних положень Закону встановлено, що ліцензії, видані Національною радою до введення в дію Закону, діють до закінчення визначеного в них строку дії.

Крім того, пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 року № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» визначено, що строки дії чинних строкових ліцензій і документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану і три місяці з дня його припинення чи скасування, а періодичні, чергові платежі за ними відтерміновуються на строк, зазначений у цьому підпункті.

Деякі проєкти нормативно-правових актів Національної ради будуть винесені на громадське обговорення 06 квітня 2023 року з урахуванням строків, передбачених статтею 87 Закону.

Провайдери аудіовізуальних сервісів

Компанії, які мали ліцензії провайдера програмної послуги, будуть перенесені до Реєстру суб’єктів у сфері медіа.

Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються є чинним упродовж шести місяців з дня набуття чинності Законом. Упродовж цього строку провайдери аудіовізуальних сервісів можуть включати до пакетів телеканалів та радіоканалів іноземні лінійні медіа, внесені рішеннями Національної ради до вказаного Переліку.

На території України не обмежується приймання чи ретрансляція радіоканалів, телеканалів, каталогів програм, які походять з країн, що є членами Європейського Союзу, а також інших радіоканалів, телеканалів, каталогів програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення, інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також вимогам, установленим Законом.

Реєстрація іноземних лінійних медіа, що не походять з країн-членів Європейського Союзу, здійснюється в порядку статті 66 Закону.

6 квітня Національна рада затвердить переліки телеканалів, що входять до універсального медіасервісу.

Лінійні аудіовізуальні медіа

Усі телерадіомовники, які мали ліцензії Національної ради станом на 31 березня, будуть перенесені до Реєстру суб’єктів у сфері медіа.

Суб’єкти, що здійснюють мовлення без використання радіочастотного спектра і мають ліцензію на мовлення, набувають статусу реєстрантів.

Детальніше за посиланням

Додаткові
послуги
Активувати кредит

Активувати кредит

Якщо на рахунку недостатньо коштів, підключіть опцію та користуйтеся послугами протягом 4 днів.

Передзвонити мені

Передзвонити мені

Вкажіть свій номер телефону і ми передзвонимо протягом 5 хвилин.

Підключення / відключення послуг

Підключення / відключення послуг

Блокування на час відсутності. Підключити можна будь-якої миті.

Найпоширеніші запитання

Найпоширеніші запитання

У нашій базі знань ви знайдете відповіді на більшість запитань.